Organizacja i prowadzenie sesji: Marianna Ciosek, Mirosława Sajka

Pół roku temu odeszła od nas Profesor ANNA SIERPIŃSKA (1947- 2023), światowej sławy polsko-kanadyjski naukowiec i badacz z zakresu dydaktyki matematyki, szczególnie ceniony za ważny wkład do badań nad zagadnieniami epistemologii i rozumienia w matematyce. Podczas swojego wystąpienia przypomnimy wybrane fakty z życia i działalności naukowej oraz dydaktycznej Pani Profesor, podamy przykłady Jej konkretnych zaleceń dla praktyki nauczania matematyki, oparte również o Jej bogate doświadczenie pracy w szkole, zaznaczymy Jej związki ze środowiskiem polskim, w którym zdobyła gruntowne wykształcenie, a stopień doktora nauk matematycznych w zakresie ich dydaktyki uzyskała w murach tutejszej Uczelni – ówczesnej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Przedstawimy także przykładowe wypowiedzi wspominających Ją współpracowników i studentów z Uniwersytetu Concordia w Montrealu, gdzie Pani Profesor pracowała przez ponad 30 lat.

Spotkanie zakończymy możliwością wspomnienia Osoby i działalności naukowo-dydaktycznej Profesor Anny Sierpińskiej przez uczestników sesji. Zapraszamy już teraz wszystkich Państwa do swobodnych wypowiedzi oraz podzielenia się refleksjami. Mamy nadzieję na wspólną dyskusję merytoryczną zainspirowaną bogatą działalnością Pani Profesor.